Stara cegła

Jesteś miłośnikiem stylu rustykalnego i w nim chciałbyś zaprojektować swój przyszły dom lub urządzić mieszkanie? A może szukasz ciekawych rozwiązań, dzięki którym wnętrze Twojego domu wyróżni się od innych? Stawiasz na jakość i unikalny charakter? Powinieneś więc zainteresować się wyjątkowym materiałem, jakim jest stara cegła!

Podczas projektowania domu warto jest postawić na ciekawe rozwiązania, dzięki którym wnętrze będzie się prezentowało estetycznie i spójnie, ale nadal oryginalnie. Żeby to osiągnąć dobrze jest sięgnąć po materiały, które nie są najczęściej stosowane. Najważniejsze jest jednak to, żebyś to Ty czuł się w swoim domu jak najlepiej. Przecież do niego będziesz wracał codziennie po pracy, w domu będziesz spotykał się z najbliższymi, zajmiesz się swoimi pasjami, będziesz znajdował rozrywkę itd.

W co warto zainwestować? Płytki z cegły będą świetnym wyborem. Ten od wieków znany materiał przeżywa obecnie swój renesans, stając się częstym rozwiązaniem w przypadku architektury wnętrz. Płytki z cegły to doskonały wybór, żeby uświetnić na przykład ścianę w sypialni lub salonie, w którą wbudowany zostanie kominek lub w okolicy znajdzie się tzw. koza.

Na ścianie nie są układane pełnowymiarowe cegły, ale płaskie ich części, dzięki czemu niewielka ilość cegieł starczy na pokrycie dużej powierzchni. Płytki z cegły sprawdzą się również idealnie w kuchni, a w połączeniu z drewnianym blatem zyskasz niesamowicie estetyczne wnętrze.

Nie można także zapominać o tym, że doskonałym pomysłem jest podłoga z cegły, która najlepiej sprawdzi się w kuchni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w takim stylu urządzić np. łazienkę czy salon. Proszę się jednak nie obawiać, że cegła się rozpadnie. Oferowane przez różne firmy produkty są doskonale zabezpieczone, dlatego będą bardziej wytrzymałe niż niejedne płytki ceramiczne i im podobne.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że za wyjątkowym charakterem i niezwykle atrakcyjnym wyglądem cegieł stoi fakt, że należy o nie odpowiednio dbać. Kiedy płytki ceramiczne wystarczy przetrzeć zwyczajnie wodą, to płytki z cegły wymagają odpowiednich środków. Warto jednak w nie inwestować, ponieważ dobry impregnat do cegły odpowiednio ją zabezpieczy, a także odżywi wygląd. Ponadto, nie trzeba cegły impregnować często, dlatego jedno opakowanie wystarczy na długo. Oczywiście, zależy to też w głównej mierze od powierzchni, jaką pokrywa stara cegła.

Płytki z cegły idealnie wpasują się w rustykalne wnętrza, które bazują na starych materiałach. To też świetny pomysł w przypadku stylu industrialnego. Wnętrze wyłożone starą cegłą będzie się wyróżniało oraz przykuwało spojrzenia gości, którzy z pewnością docenią Twój zmysł estetyczny, kiedy znajdą się w Twoim domu.