Odżywki do paznokci – jak wybrać odpowiednią dla siebie

Współcześnie króluje moda na zdrowy tryb życia oraz naturalność. Piękno tkwi w prostocie, a kobieca naturalność jest iście wyjątkowa. Jednakże każde piękno potrzebuje podkreślenia, tak samo jak diament potrzebuje oszlifowania. Kobiece paznokcie także potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby zawsze mogły być perfekcyjne.

Niestety nie istnieje „złoty środek” na wszystkie niedoskonałości płytki paznokciowej.

Każdej z nas może dolegać inny defekt podłoża kosmetycznego. Paznokcie mogą być łamliwe, rozdwajające się, przebarwione, pobruzdowane, suche oraz mogą bardzo wolno rosnąć. Wówczas zapuszczenie wymarzonej długości może być problematyczne, bądź nawet niemożliwe. Wachlarz możliwości w tej kwestii jest dość obszerny. Nie chcąc odchodzić od metod klasycznych można sięgnąć po odżywki pielęgnacyjne o różnorodnym zastosowaniu. Są to odżywki, które nie wymagają światłoutwardzania w lampie UV/LED, lecz jaka odżywka do paznokci jest najlepsza?

Jest to kwestia ściśle indywidualna i należy dostosować ją do istniejącego problemu. Bardzo pomocna staje się strona lakieryhybrydowe.pl, gdzie można znaleźć wszelakiego rodzaju odżywki do paznokci z ich dokładnym opisem.

Tylko jaka odżywka do paznokci jest zalecana dla nas?

Przykładowo rekomendowana odżywka do paznokci serum base 8in1 z Cosmetics Zone jest przeznaczona do pielęgnacji paznokci zniszczonych, słabych oraz pobruzdowanych. Odżywka może być stosowana doraźnie oraz jako forma kuracji odbudowującej. Wówczas preparat nakładamy na dokładnie oczyszczoną płytkę paznokciową na czas trzech dni. Następnie produkt zmywamy i czynności powtarzamy przez dwa tygodnie. W późniejszym czasie zalecana jest 30-dniowa przerwa. Kurację można powtarzać. Jest to dokładniej odżywka wzmacniająca paznokcie. Przestają się one nadmiernie kruszyć i łamać.

Czy można powiedzieć, że ta sama odżywna może być odżywką utwardzającą paznokcie?

Oczywiście, że można. Dodatkowo w ofercie sklepu, dostępna jest również odżywka do paznokci keratin serum z Cosmetics Zone. Ten produkt natomiast stosowany jest głównie jako odżywka na rozdwajające się paznokcie. Zawiera ona w swoim składzie olejek z żywicy pistacjowej, która posiada właściwości kojące oraz ochronne. Jako kuracja regeneracyjna zaleca się jej systematyczne stosowanie minimum dwa razy na tydzień. Odżywka z keratyną stymuluje naturalny proces wzrostu paznokcia, powodując jego przyspieszenie. W tym przypadku mamy do czynienia z odżywką na porost paznokci.

Generalnie każda odżywka zapewnia ochronę dla płytki paznokciowej przed możliwymi urazami mechanicznymi. Powodują one wzmocnienie paznokci oraz zwiększenie ich twardości. Czas schnięcia jest bardzo szybki, co znacząco usprawnia aplikację produktu. Jeżeli planujemy nałożyć tradycyjny lakier kolorowy, warto odżywkę potraktować jako bazę. Wówczas płytka nie będzie ulegać przebarwieniom. Każda tradycyjna bądź naturalna stylizacja wymaga odpowiedniego przygotowania i zdrowego podłoża. Dlatego warto zatroszczyć się o swoje paznokcie już od dziś!